Neštěstí se stalo ve startovním bytě v ulici Nádražní v Otrokovicích. „Muž svou ženu uškrtil,“ objasnila způsob usmrcení mluvčí krajské policie Jana Bartíková. Jaké pohnutky manžela k vraždě vedly, však zatím prozradit nemohla.

„Kriminalisté případ stále vyšetřují,“ zdůvodnila mluvčí s tím, že nové informace bude moci poskytnout už možná v pátek 19. března.

Podle zlínského klinického psychologa a soudního znalce Jiřího Lacigy se mohl muž uchýlit k takovému jednání z několika příčin. „Ve většině případů je vražda partnera vyústěním nějakých dlouhodobých konfliktů. Další možností také je, že je vrah postižen duševní chorobou. Velice zřídka se jedná o úkladnou a plánovanou akci,“ vysvětlil Laciga.

Návrh na vzetí muže do vazby podal Okresnímu soudu ve Zlíně státní zástupce Roman Kafka. „Podle trestního zákona může dostat obviněný za svůj čin deset až osmnáct let odnětí svobody,“ sdělil Kafka.

Usmrcení ženy v Otrokovicích je první letošní vraždou na Zlínsku. Zlínský kraj už má však na vrubu jednu připsanou, a to z Uherského Ostrohu. Muž tam v lednu zavraždil osmdesátiletou seniorku kvůli penězům. Také on ženu uškrtil. V celém kraji se vloni stalo vražd deset.

Související: