„Obsluze pak tvrdil, že do automatu dal tři tisíce korun a požadoval vrácení peněz. Poté, co mu žena částku vyplatila, odešel," popsala začátek incidentu kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Za dvě hodiny se ale dotyčný do herny vrátil, přičemž obsluha už mezitím zjistila, že ji muž oklamal a chtěla od něho vyplacenou finanční hotovost zpět. „Muž na ni však začal křičet, že jí nic nevrátí, a když si všiml, že v ruce drží bankovky, řekl, že peníze mu dá naopak ona. S tím žena nesouhlasila, a proto ji uhodil do tváře a nadále se částky dožadoval," dodala policejní mluvčí. Obsluha herny nakonec násilníkovi peníze ze strachu dala.

„V okamžiku, kdy si muž bankovky bral, kopl ještě ženu silně do břicha a ona upadla na zem. Pak odešel a odnesl si bezmála třináct tisíc korun," podotkla Simona Kyšnerová.

Po pachateli loupeže začali prakticky ihned pátrat kriminalisté společně s kroměřížskými policisty: a ti také krátce po incidentu muže ve spolupráci s městskými strážníky zadrželi.

„Kriminalisté předali spis s žádostí o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby na Okresní státní zastupitelství v Kroměříži. Soudce poté skutečně rozhodl o uvalení vazby, muži za tuto trestnou činnost hrozí až deset let ve vězení," uzavřela kroměřížská policejní mluvčí.