Když se pár za několik hodin k autu vrátil, našel rozbité okno a zjistil, že z vozu zmizela ženina kabelka. „Zloděj tak odcizením kabelky s doklady a osobními věcmi způsobil škodu bezmála deset tisíc korun a dále škodu poškozením auta ve výši šest tisíc korun," podotkla mluvčí.

K další, velmi podobné krádeži pak došlo u Rajnochovic. „Pachatel si tam u lesa vyhlédl zaparkované auto značky Ford. Zatímco byl řidič na houbách, rozbil na vozidle okno a ze zavazadlového prostoru mu odcizil batoh s osobními věcmi, peněženkou, doklady a platební kartou," vyjmenovala Simona Kyšnerová. Devětačtyřice­tiletému muži tak pachatel způsobil krádeží škodu za tisíc korun a poškozením okna auta za další čtyři tisícovky.

„Opakovaně upozorňujeme, že ponechávat věci ve vozidlech bez dohledu je risk. Nenechávejte proto na sedadlech či odkládacích plochách žádné věci. Ani zavazadlový prostor auta není trezor a mnohdy ukradená věc nemá ani takovou hodnotu jako škoda způsobená poškozením vozidla po vloupání," zopakovala policejní mluvčí.