Například morkovičtí policisté tak v minulých dnech sdělili podezření z trestného činu krádež dvěma pachatelům z Koryčanska. Muži ve věku třiadvacet a třiačtyřicet let během března postupně vykáceli v lese za obcí Jestřabice bezmála šedesát vzrostlých dubů.

„Majiteli tak způsobili škodu za více než jednadvacet tisíc korun," vyčíslila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Pokácené stromy pachatelé vždy rozřezali na metrové části a dřevo rozprodávali různým lidem. Za jeden metr si účtovali osm set korun.

„Při poslední krádeži je vyrušil místní revírník. Jakmile ho muži spatřili, nasedli do auta a ujeli. Lesník proto na místo zavolal policisty," vysvětila mluvčí. Společně pak prošli lesní porost a zjistili počet odcizených dřevin. Poté policejní hlídka začala po zlodějích pátrat.

„Policisté se zaměřili na jim známé osoby a tak se jim v krátké době podařilo pachatele najít. Oba muži se následně policistům ke svému počínání přiznali. Za krádež jim nyní hrozí až dvouleté vězení," dodala mluvčí.

Krádež pro změnu ovocných dřevin ale ohlásil minulou sobotu ráno také třiatřicetiletý muž z Olomoucka: na zahradě mezi Litenčicemi a Nítkovicemi mu někdo ukradl mladé stromy. Přede dvěma roky si majitel vysadil na pozemku devadesát ovocných stromků švestky. Ještě loni na podzim, kdy zahradu navštívil před zimou naposled, bylo vše v pořádku, o to nemilejší překvapení ho ale čekalo na jaře.

„Zloděj překonal oplocení a vnikl do sadu. Ze země pak vykopal a odcizil dvaadvacet švestek," upřesnila policejní mluvčí .

Navíc se zloděj vloupal také do plechové zahradní boudy, ze které vzal čtyři klubka ostnatého drátu. „Celkem tak majiteli způsobil škodu za bezmála osm tisíc korun," vyčíslila mluvčí.

Také tímto případem se nyní zabývají policisté z Morkovic, také jeho pachateli hrozí v případě dopadení až dvouleté vězení.