Našel tam totiž lidskou kostru, vedle které leželo oblečení.

„Policisté ohledali místo nálezu a společně s lékařem ohledali také lidské ostatky. V souvislosti se stavem a stářím kosterního nálezu se v té době nepodařilo prvotní prohlídkou zjistit příčinu úmrtí a ani zda se jedná o muže či ženu. Proto kriminalisté ve věci nařídili pitvu,“ uvedla mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Pitva podle Šabatové prokázala, že šlo o muže ve věku 40 – 45 let, který byl asi 182 – 183 cm vysoký a silnější postavy. Soudní lékař dále zjistil, že tento muž prodělal operaci hrudníku zřejmě po úrazu. Tomu nasvědčovaly dráty, které fixovaly žebra. Dále u kořene širokého nosu měl patrné zahojení starší zlomeniny. To znamená, že na něm mohl mít viditelnou jizvu a nos měl výrazně zakřivený doleva.

„Mezi důležité informace patří také to, že prodělal amputaci na nártních kostech levé i pravé nohy, což bývá typické u diabetiků. Kvůli prohnutí páteře a výraznějšímu nahrbení vpřed tak mohl působit nižším dojmem a kvůli částečným amputacím chodidel se zřejmě pohyboval neobratně,“ poznamenala policejní mluvčí.

Kriminalisté během pátrání prověřili více než desítku poznatků a indicií, které by jim mohly pomoci se složitou identifikací muže. Podle lebky tak byla pomocí kresebné rekonstrukce vytvořena přibližná podoba obličeje v různých variantách jak s vlasy, tak i s vousy.

„Tímto se obracíme na veřejnost se žádostí o pomoc. Pokud někdo muže na zveřejněných obrázcích poznal, nebo je mu povědomé tričko, které se na místě našlo, ať nám své informace sdělí prostřednictvím tísňové linky 158 nebo na nejbližším policejním oddělení,“ doplnila Milena Šabatová.

Torzo lidského těla našli hasiči při likvidaci hořícího obytného přívěsu v Korytné.
Torzo lidského těla našli hasiči při likvidaci hořícího obytného přívěsu