„Jedna hlídka dopravních policistů spolu s policejní preventistkou se mimo jiné zaměřila na dětské sedačky a u dospělých na bezpečnostní pásy," vysvětlila za kroměřížskou policii Barbora Balášová.

Od ranních hodin se hlídky pohybovaly poblíž základní školy Kroměříž, U Sýpek a poté v okolních obcích. Při kontrole se tentokrát nesetkali s tím, že by nějaké dítě nesedělo předpisově v autosedačce. Preventistka proto děti odměnila drobnými dárky – omalovánkami a reflexními doplňky.

Vůči dětem ale sice byli rodiče zodpovědní, sami se však ovšem v některých případech připoutat zapomněli.

„Opět proto apelujeme na všechny řidiče, aby nepodceňovali krátké jízdy. Nejsou bezpečnější, i na krátkém úseku může dojít k nehodě a to, že nebyla způsobená něčí vinou, nebude dotyčnému nic platné. Člověk řádně připoutaný bezpečnostními pásy má šestkrát větší šanci přežít," zdůraznila Balášová.

Pro nepřipoutaného člověka se podle ní může smrtícím nástrojem také airbag, svou funkci totiž plní pouze v kombinaci s bezpečnostní­mi pásy.

Policisté strávili nějakou dobu také kontrolami na křižovatce u Bezměrova.

„Tam se našli řidiči, kteří nerespektovali dopravní značení a na křižovatce nezastavili, ale plynule ji projeli. O pár metrů dál na tyto hříšníky čekala hlídka, která je upozornila na to, kolik vážných nehod už v tomto úseku bylo a udělila jim pokutu," uzavřela Balášová.

Mezi další nejčastější přestupky pak podle ní patřilo překročení rychlosti nebo špatný technický stav vozidla.

AUTORKOU JE SOŇA LIČKOVÁ