Sám pak uvolnil dveře na straně řidiči a pomohl mu ven. „Nemohl však odtud zavolat pomoc, protože neměl na mobilu signál. Vyrazil proto do Koryčan, odkud hovor vyřídil,“ nastínil Mitáček.

Na místo operační důstojník ihned vyslal nejbližší profesionální jednotku z Kyjova, kvůli časovému prodlení však povolal na pomoc také dobrovolné hasiče z Koryčan, kteří byli na místě během pěti minut. „Ti začali okamžitě poskytovat první pomoc a bez technické podpory vyprošťovali další dva zraněné z převráceného vraku auta. Jejich zásah byl přitom rychlý a úspěšný,“ podotkl Mitáček. Oknem auta se jim totiž podařilo vytáhnout spolujezdce z předního sedadla a později i zaklíněného cestujícího ze zadních sedaček.

Zraněným pomohl kolem projíždějící řidič, zaujal ho záblesk mezi stromy

„Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byli všichni tři z vozu předáni do péče lékaře a následně i odvezeni do nemocnice k ošetření a hospitalizaci,“ uvedl Mitáček. Dodal, že nejméně vážné zranění utrpěl zřejmě šofér, který jevil známky silné podnapilosti.

„Je však na místě ocenit všímavost řidiče, který u havárie v noci zastavil a pomohl. Hasiči později potvrdili, že po jejich příjezdu byl motor převráceného vozu zcela studený a vozidlo mohlo havarovat i dlouhou dobu před jeho objevením,“ uzavřel Mitáček.

Pomoci hasičů bylo třeba také v pátek odpoledne, kdy došlo ke střetu mezi automobilem a motocyklem v Holešově-Všetulích. Tato kolize skončila vážným zraněním motocyklisty.