„O čtvrt na pět odpoledne oznámila prodavačka trafiky ve vestibulu nádraží, že v prodejně se objevil mladík, který rozbil dveře a utekl neznámo kam,“ informoval o události ředitel kroměřížské městské policie Miloslav Skřebský.

Žena vysvětlila, že do prodejny vstoupil muž, kterého zná od vidění a díky tomu ví, že si na něj musí dávat pozor.

„Vybral si limonádu a chtěl odejít bez placení. Prodavačka ho upozornila, že by měl za zboží zaplatit, on ale odmítl,“ popisoval Skřebský.

Žena za pultem si to ale nenechala líbit a láhev mladíkovi vytrhla z ruky. To mladého muže rozčílilo a najevo to dal tak, že rozkopl dřevěnou výplň dveří do prodejny. Poškodil i rám a poté utekl.

„Pracovnice poskytla strážníkům popis pachatele a podle něj se podařilo dvacetiletého mladíka z Kojetína zadržet v ulici Vejvanovského.

Mladík samozřejmě zapíral. Poté, co byl konfrontován na místě činu, se ale rozpomněl a přiznal. Vzhledem ke škodě, která je podle majitele větší než pět tisíc korun, byli událost i pachatel předáni vyšetřovateli státní policie k dalším úkonům.

Významnou roli zde podle Skřebského sehrála docela nedávno nainstalovaná kamera na hlavní mostě v Kroměříži.

„Je to strategické místo. Díky ní jsme totiž zjistili, kterým směrem pachatel běžel. Měl na výběr varianty směrem na Hulín, Chropyni a do města,“ vysvětlil ředitel.

Kamera na mostě funguje od začátku letošního roku. Umístění prý má další nesporné výhody.

„Křižovatka u mostu je velice zatížený dopravní uzel, kde se často stávají nehody a také dochází k přestupkům. Také zde můžeme dobře monitorovat stav hladiny Moravy pro krizový štáb v době povodní,“ vyzdvihl Skřebský.