Důvod? Tříčlennému senátu Okresního soudu v Kroměříži se údajně zvrhlému seniorovi nepodařilo vinu prokázat.

Důchodce se měl údajně trestných činů dopustit na ženě, která se v říjnu a listopadu roku 2006 přihlásila na jím podaný inzerát. Žena prý k němu přijela za účelem seznámení, on ji ale ve svém bytě údajně držel, znásilňoval a dokonce jí sebral peníze.

„Museli jsme jej nakonec zprostit obžaloby. Nebyli jsme schopni prokázat, že se skutky opravdu staly. Soudní znalec navíc řekl, že věrohodnost poškozené je snížená,“ potvrdil předseda senátu Petr Marák.

Podle obžaloby měl prý ale senior svou oběť vystavovat nechutným praktikám. Poškozená u jednoho z líčení dokonce popsala, že byla pálena na přirození a že jí do genitálií strkal neznámý předmět.

Obžalovanému byl proto soudem nařízen test. A z něj moc dobře nevyšel. „Je osobou, která trpí sexuální deviací ve formě sadismu. Pozitivně reaguje na scény s omezováním nebo týráním žen. Má potřebu ženu ovládat, mstít se,“ přečetl v úterý ve své závěrečné řeči státní zástupce Robert Hanuš. A třeba právě tyto skutky se soudu nikdy nepodařilo stoprocentně prokázat.

„Všechny gynekologické nálezy byly negativní. Pokud by se toho dopustil, měla by na genitáliích nějaké známky poškození,“ nechala se včera slyšet obhájkyně Linda Henzélyová. Stejně tak v případě omezování, vydírání a krádeže neměl soud proti obžalovanému dostatek důkazů.

„Podle soudního znalce vycházely některé ze sexuálních zkušeností popisované poškozenou z její minulosti. Podle něj takové situace žena přitahovala a přibarvovala. A pokud my máme pochybnosti o tom, že se to opravdu stalo, tak ho musíme zprostit obžaloby. Když je poškozená pro znalce nevěrohodná, tak co nám zbývá,“ poznamenal předseda senátu Marák.

Senior z Holešovska zatím ale na svobodě není, odpykává si totiž trest.

„Od zlínského soudu dostal pět měsíců. Za pár dnů bude ale propuštěn. Potom uvidíme, co bude. Zda státní zástupce podá odvolání či ne,“ uzavřel Marák.