Nebezpečný recidivista, který si za podobný skutek v minulosti vysloužil už třináctiletý trest, přinutil v prosinci 2006 v Brně k pohlavnímu styku zvlášť surovým způsobem dnes dvacetiletou poštovní doručovatelku.

Housar ji napadl v pět hodin ráno ve chvíli, kdy roznášela zásilky. Chytil ji s nožem v ruce a chtěl po ní peníze. Pak ženu odvlekl na dvůr domu, kde ji téměř dvacet minut znásilňoval.

Svou oběť donutil, aby se v mrazivém počasí svlékla, jinak jí prý zabije. „Po souloži dívku přinutil k orálnímu sexu. Teprve pak ji pustil, ale zároveň si domluvil na druhý den další schůzku,“ popsala znásilnění jako první státní zástupkyně Iveta Eichlerová.

Na tu ale místo znásilněné přišli policisté, kteří muže okamžitě zatkli. Dívka se dodnes nemůže z napadení vzpamatovat a podle znalců trpí posttraumatickou poruchou.

Obžalovaný muž vinu neustále popíral a zpochybňoval důkazy. „Sex byl dobrovolný. Domluvili jsme se a souložili jsme v průjezdu na schodech. Neumím si to vysvětlit, navíc jsem jí za to nabídl peníze,“ hájil se Housar i tím, že nůž, který držel pod krkem napadené pošťačky, prý také není jeho. Zapomněl však vysvětlit fakt, proč na něm byly jeho pachové stopy.

Podle odborníků je Zdeněk Housar sexuální deviant se sadistickými rysy. Jeho možný návrat do společnosti je výrazně ztížený. Jediná možnost, jak obžalovanému zabránit v opakované sexuální recidivě, je kastrace.

V roce 1989 ho Městský soud v Praze odsoudil za dvojnásobný pokus o vraždu, trojnásobné znásilnění, ublížení na zdraví a vydírání na třináct let do vězení. To opustil po odpykání jedenácti let trestu na základě amnestie tehdejšího prezidenta Václava Havla. Nastoupil ochrannou ústavní sexuologickou léčbu a v roce 2002 začal žít normálním životem. Poruchou sexuální preference ale trpí podle znalců stále. „Housarův pobyt na svobodě je velmi nebezpečný. Jediná možnost jeho resocializace je kastrace,“ uvedli znalci, kteří jeho osobnost posuzovali.