Ten v sobotu nad ránem vykradl kasičku pro dobročinné účely umístěnou u vánočního stromu na kroměřížském náměstí.

„Neznámý nenechavec rozbil sklo a vybral z kasy všechny peníze,“ přiblížil ředitel kroměřížské městské policie Miloslav Skřebský.

Jelikož se příspěvky denně vybírají, nebyl to velký obnos. Od rána už tam však dárci opět naházeli několik set korun, které tak místo u potřebných skončily v kapsách zloděje.

„Hlídka se na místo dostala asi za dvě a půl minuty, dotyčný už ale stačil utéct. Začali jsme po něm pátrat, analyzovali jsme kamerové záznamy,“ popsal ředitel.

Díky záznamům kamer podle něj policisté vytipovali okruh podezřelých, z nichž jeden jim byl velmi době známý. „Z místní znalosti víme, že se tento muž pohybuje po městě a krade drobné obnosy. Jak sám říká, potřebuje peníze na drogy,“ vysvětlil Skřebský.

Ve středu narkomana městská police vypátrala v Moravcové ulici, kde ho zadrželi. Po krátkém přesvědčování se muž ke krádeži přiznal.

„Tento případ ukazuje, že pachatelé už v dnešní době nemají vůbec žádné zábrany či úctu,“ uzavřel ředitel s tím, že muži hrozí až několika tisícová pokuta.