„Policisté vyjeli v neděli ráno zkontrolovat akci, která se konala u Napajedel a kde měla hrát velmi hlasitá hudba. Po příjezdu k nim přistoupil zjevně podnapilý muž, který na ně začal útočit verbálně i fyzicky,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Opilý muž neuposlechl žádnou z výzev policistů, choval se agresivně a byl velmi vulgární. „Dechová zkouška i zkouška na přítomnost drog u něj byla pozitivní, nadýchal více než dvě promile alkoholu,“ dodala mluvčí.

Opilý senior boural na Jižních Svazích ve Zlíně; pondělí 21. srpna 2023
Opilý senior boural na Jižních Svazích. Policistům řekl, že auto neřídil

Muž se přiznal k užití velkého množství alkoholu i drog. „Nabídl policistům peníze, pokud ho propustí. Policisté muže zajistili a odvezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Oba se nechali s lehčím zraněním ošetřit v nemocnici,“ informovala Kozumplíková.

Obviněný muž si dle svých slov z uvedeného jednání nic nepamatuje, protože byl pod vlivem alkoholu i drog. „Za své jednání se recidivista osmkrát trestaný pro majetkovou i násilnou trestnou činnost omluvil,“ doplnila mluvčí. V případě odsouzení hrozí několikrát trestanému muži trest odnětí svobody až na šest let.