„V současné době je na svobodě a čeká na soud,“ řekla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.
K incidentu došlo, když starosta sekal trávník na obecním pozemku. „Vrátil jsem se právě z dovolené, tráva za tu dobu porostla, viděl jsem, že není pokosená, tak jsem se do toho pustil,“ řekl tehdy Šulák. To se právě nelíbilo jedenačtyřicetiletému muži. Ten ho nejprve napadl slovně.

„Nadával mi do magorů a všelijak možně. Pak na mě vylítl se zbraní v ruce a řval, že mě chce zabít,“ řekl starosta.
Útočníkovi se bránil holýma rukama. Zachránila ho až jeho manželka, která přiběhla na zahradu s kamerou v ruce. „Říkala mu, že všechno natočí. A toho se lekl a nechal mě být,“ uvedl v červenci Šulák.

Obviněný z těžkého ublížení na zdraví je na svobodě. Obyvatelé Doubrav mají strach, aby zase nezaútočil

Starosta vše ohlásil policii, která útočníka zatkla. Kriminalisté zvažovali, zda ho obviní z útoku na jedince nebo dokonce z pokusu o vraždu. „Muže jsme obvinili z těžkého ublížení na zdraví, kde je trestní sazba od dvou do osmi let,“ podotkla policejní mluvčí.

Podle Šuláka však měl obviněný problémy i s ostatními obyvateli obce. „Nebyl to jeho první incident. Je nevypočitatelný a lidé se ho bojí. Navíc si ještě pořídil vlčáka, který volně běhá po obci,“ konstatoval se Šulák.

Jeho slova potvrdil i jeden z místních obyvatel, který si však nepřál být jmenován. „Je to člověk, který neváhá použít zbraně proti komukoliv. Sám mi několikrát vyhrožoval,“ sdělil.

Starosta doplnil, že k další potyčce došlo před čtrnácti dny. Na stejném místě jako jeho napadl agresor zaměstnance obecního úřadu.
„Měl jsem zrovna dovolenou, ale byl jsem doma. Pracovník zrovna sekal trávu, když na něj útočník vystartoval a chtěl ho napadnout. Naštěstí jsem to viděl a když jsem vyběhl ven, nechal toho. Kdybych tam však nebyl, tak nevím. Zřejmě by to nedopadlo moc dobře,“ vyslovil starosta obavy.

Vysvětlil, že obecní pozemek sousedí s parcelou obviněného násilníka. Ten si však myslí, že patří jemu.
„Nechal jsem si udělat katastrální výpis, kde je jasně vidět, že patří obci. Ale on si to nechce nechat vysvětlit,“ podotkl Šulák.

PŘEČTĚT SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika