V neděli krátce po půlnoci prožila mladá dvacetiletá dívka v Holešově nejhorší zážitky svého života. Její bývalý přítel se nesmířil s rozchodem a brutálně ji napadl. Ještě téhož dne byl policisty dopaden. Kriminalisté proti němu téměř ihned začali trestní stíhání.

„Dosud bezúhonný muž vylákal svou ex-přítelkyni před místní kino pod záminkou, že s ní chce mluvit jeho kamarádka. Když mladá žena zjistila, že tam kamarádka není, chtěla odejít,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Mladík však dívku nepustil. V odchodu jí bránil a po chvíli ji začal napadat slovně a také fyzicky.

„Muž ženu kopal, fackoval, vulgárně jí nadával a poté ji násilím odtáhl do vedlejší uličky. I přesto, že ho prosila aby ji pustil, muž jakoby nevnímal a v agresivním chování nepřestával,“ popisuje průběh incidentu Kyšnerová.

V té chvíli ženě také ukradl telefon. Podle jeho slov tak učinil proto, že se jednalo o dárek, který od něj dostala a nevidí tedy důvod, proč by jí měl zůstat. Po chvíli se dívka osvobodila a dala se na útěk, který skončil neúspěšně.

Mladík ji dohnal a znovu začalo surové bití. Tento obrázek se ještě opakoval a pokračoval i u dívky doma. Celá situace vyhrotila, když muž vytáhnul z kuchyňské linky dlouhý nůž.

„Agresor začal ženě vyhrožovat zabitím. Nůž jí přiložil téměř k obličeji a křičel, že nejprve zabije ji a následně i sebe,“ řekla policejní mluvčí.

V tu chvíli dívku vysvobodil domovní zvonek. Muž se lekl a utekl oknem pryč. Policii však dlouho netrvalo než jej vystopovala a dopadla.

Je až s podivem, že dívka vyvázla pouze s modřinami v obličeji a zlomeninou nosní kosti.

Ačkoliv policisté pro muže navrhli vzetí do vazby, soud jejich návrhu nevyhověl a tak zadržený opustil celu a je trestně stíhán na svobodě.

„Muž se dopustil celkem sedmi trestných činů, za které mu hrozí až deset let za mřížemi,“ dodala Kyšnerová.