Související Kyselovice: Romové napadli hosty hospody

Skupinka asi deseti Romů vběhla do R klubu kolem deváté večer a za pomoci pěstí, popelníků a dokonce i židlí začali bezdůvodně napadat hosty a demolovat zařízení hospody.

Podle obyvatel Kyselovic k podobnému útoku nedošlo poprvé a lidé se obávali, že policie stejně jako v minulosti Romy téměř nijak nepotrestá. Nyní to vypadá, že se spravedlnosti dočkají.

„Přivolaní policisté na místě provedli veškeré úkony a ztotožnili přítomné osoby, aby mohla být provedena realizace. Případ si ve čtvrtek v dopoledních hodinách převzali kriminalisté,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Barbora Balášová.

Kriminalisté podle ní provedli několik domovních prohlídek a už odpoledne zadrželi pět osob. Vpodvečer pak v jejich rukách skončila ještě šestá. Jde o muže ve věku dvacet až čtyřicet pět let. Policisté je na základě souhlasu státního zástupce umístili do cely předběžného zadržení.

„Tři zůstali v Kroměříži a bude jim sděleno podezření z přečinu výtržnictví. Zbylí tři ale putovali do cely ve Zlíně, jsou podezřelí ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví, za který jim hrozí podstatně vyšší trestní sazba. Věc šetří krajská služba kriminální policie a vyšetřování,“ vysvětlila Balášová.

V pátek podle ní proběhnou další procesní úkony a bude se rozhodovat, zda na někoho z šestice bude uvalena vazba. Ta se pravděpodobně nevyhne všem třem mužům, kteří jsou umístěni ve Zlíně.

SITUACI SLEDUJEME A BUDEME NADÁLE AKTUALIZOVAT.