Alžbětu Vrbovou naposledy viděli svědci 25. srpna u hotelu Havlíček na Masarykově ulici v Luhačovicích. „Žena odešla od svého tehdy tříměsíčního miminka a policisté po ní ihned vyhlásili pátrání,“ připomněla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Podle mluvčí žena často chodila do lesů, kde se dokázala procházet i několik hodin. „Proto desítky policistů už mnohokrát v rojnicích prohledávaly lesy v okolí Luhačovic, ale paní Vrbovou se najít nepodařilo,“ vysvětlila Bartíková.

Policisté měli obavu, zda žena nespáchala sebevraždu. „V minulosti se totiž o to několikrát pokusila. Žena totiž trpěla vážnou duševní poruchou, kvůli níž brala antidepresiva,“ podotkla policejní mluvčí.

Po osmi měsících ale policisté dostali ne příliš optimistickou zprávu. V lese v místě zvané Solina objevil turista kostru lidského těla. Na jejho identifikaci se spolu s kriminalisty podíleli znalci z oboru antropologie, kteří potvrdili, že se jednalo o pohřešovanou ženu. „Příčinu smrti nebylo možné určit, cizí zavinění jsme ale nezjistili,“ sdělila Bartíková výsledky zkoumání.

Vyšetřovatel už o smutném konci čtyřiatřicetileté ženy informoval její rodinu.