O čtvrt milionu korun přišel důvěřivý šedesátiletý muž z Kroměřížska. Naletěl falešné finanční poradkyni.

„Začátkem listopadu kontaktovala muže z Kroměřížska neznámá žena, která se představila jako finanční poradkyně. Slibovala mu velký výnos při obchodu s kryptoměnou. Pod vidinou výdělku jí nic netušící muž umožnil vzdálený přístup ke svému počítači, kde odsouhlasil počáteční vklad a další investiční převody. Nyní mohla šejdířka hospodařit s vylákanými penězi a nakupovat kryptoměnu,“ popsala policejní mluvčí Barbora Balášová.

Ilustrační foto
Muž z Kroměřížska chtěl výhodně investovat, namísto toho přišel o 200 000

Podstrčené grafy o zhodnocení jeho doposud vložených peněz přesvědčily muže natolik, že souhlasil s navýšením vkladu. „Když si však chtěl peníze vybrat, podvodnice mu sdělila, že musí zaplatit vysoký poplatek za výběr. V tuto chvíli si teprve uvědomil, že ho podvedla a na konci ledna se obrátil na policii. Šedesátiletý muž tak přišel o dvě stě padesát tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Žena má na svědomí podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému. "Za což jí hrozí až pět let za mřížemi,“ uzavřela Barbora Balášová.

„Ať už na internetu investujete, nakupujete či prodáváte, buďte velmi opatrní a své finanční transakce si pečlivě rozmyslete. Nikdy nikomu nesdělujte údaje z platební karty, osobních dokladů a už vůbec si na rady cizích lidí nestahujte do mobilních telefonů a počítačů různé aplikace. Chraňte své úspory,“ vyzývají policisté.