„Netrvalo jí to déle než minutu, když ale chtěla uložit zboží do vozíku, zjistila, že kabelka je pryč," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Zloděje žena při krádeži ani nezahlédla. „Přišla tak o peněženku s finanční hotovostí, platební kartu, osobní doklady i svazek klíčů," vyjmenovala Kyšnerová.

Škoda byla vyčíslena na bezmála šest tisíc korun a případem se zabývají kroměřížští policisté, pachateli v případě dopadení hrozí až dva roky vězení. „Opětovně apelujeme na to, aby byli lidé ostražití, v místech většího výskytu osob věnovali zvýšenou pozornost svým věcem a neponechávali je volně odložené bez dozoru," upozornila mluvčí.

Doporučuje také nenosit s sebou vyšší finanční hotovost a cennosti schovávat u sebe ve vnitřních kapsách. Kapsáři totiž vyhledávají místa s větším výskytem lidí a využívají jejich nepozornosti.

„Samotná krádež bývá blesková a předem pečlivě nacvičená. Kapsáři kradou nepozorovaně. Mnohdy se okradený o chybějící peněžence dozví až později a na jiném místě, než kde k odcizení došlo," uzavřela Kyšnerová.