Odpoledne okradl neznámý zloděj osmašedesátiletou ženu v jednom z obchodních domů v Kroměříži. „Zřejmě využil okamžiku, kdy se paní při vybírání zboží vzdálila od svého košíku, na kterém ponechala bez dozoru zavěšenou kabelku," uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Pachatele nikdo nezahlédl

Aniž by ho někdo zahlédl, odcizil z tašky peněženku, což okradená zjistila až u pokladny. Přišla o několik stovek korun a platební kartu.

Krátce na to byla okradena nedaleko odtud na parkovišti před druhým obchodním domem jednačtyřicetiletá žena. Poté, co nakoupila, odstavila vozík se zbožím u zavazadlového prostoru auta a následně si uložila kabelku na přední sedadlo spolujezdce.

„Pak se k nákupnímu koši vrátila a začala ukládat nakoupené věci do kufru auta. Pachatel zřejmě otevřel přední dveře a kabelku ukradl, aniž by ho žena zahlédla," popsala Kyšnerová.

Během chvilky tak přišla o osobní doklady, platební kartu, mobilní telefon a dioptrické brýle.

„Celková škoda přesáhla částku tři tisíce korun," vyčíslila policejní mluvčí.

Oběma skutky se nyní zabývají kroměřížští policisté. Po pachatelích, kteří se tímto jednáním dopustili trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, pátrají. V případě dopadení jim hrozí až dva roky vězení.

„Upozorňujeme veřejnost, aby v místech většího výskytu lidí věnovali zvýšenou pozornost svým věcem, neponechávali je volně odložené bez dozoru a nenosili u sebe vyšší finanční hotovost nebo cenné věci," upozornila Kyšnerová.