Koncem srpna si totiž tamní pětatřicetiletá žena vyhlédla na webových stránkách prodejce elektroniky a přes jeho e-shop pak objednala mobilní telefon za více než deset tisíc korun.

„Jednalo se o velmi výhodnou cenu, tento přístroj se totiž běžně prodává za mnohem vyšší částky," podotkla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Kupující zvolila způsob platby dobírkou. Prodávající jí následně e-mailem sdělil, že zboží je už připraveno v distribučním centru k odeslání. Po pečlivém zvážení je prý ale nucen dočasně přerušit dodávání zásilek na dobírku. Tuto skutečnost odůvodnil tím, že lidé objednané zboží často nevyzvednou. Jako bonus za platbu předem nabídl doručení zdarma.

„Žena proto odeslala platbu ve prospěch účtu provozovatele prodejního serveru, objednaná elektronika jí však ve stanovené lhůtě doručena nebyla. Prodejce navíc přestal komunikovat a internetové stránky obchodu byly zrušeny," uzavřela Kyšnerová s tím, že zdánlivě výhodná cena zboří se tak nakupující nakonec příliš nevyplatila.