"Ve druhé polovině prosince si vyhlédl zaparkovaný nákladní automobil v obci Brusné. překonal zámek víčka a poté z nádrže odčerpal sto litrů motorové nafty. O deset dní později čin zopakoval. Tentokrát v obci Rusava odčerpal z náklaďáku čtyřicet pět litrů nafty," popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Poslední čin spáchal v areálu holešovské firmy. Autem vjel do objektu, zastavil poblíž náklaďáku a odstranil vypouštěcí šroub.

"Vytékající naftu hodlal odchytávat do přinesených nádob. Vyrušili jej však zaměstnanci firmy, rychle proto nasedl do auta a popojel za jednu z budov, kde se schoval. Přitom nechal z nádrže uniknout dvě stě litrů paliva," uvedla Kyšnerová.

Pozorný zaměstnanec

Jeden ze zaměstnanců si podezřelého muže i auta všiml a upozornil na něj holešovskou hlídku, které zloděje zadržela. Muž nejdřív tvrdil, že ve voze spal, když ale policisté našli v autě kanystr, k činu se přiznal.

Při následném prověřování vyšly najevo pachatelovy předchozí krádeže.

"Kriminalisté tohoto muže dobře znali, stejnou trestnou činnost totiž spáchal i v minulosti. Naftu používal pro vlastní potřebu a také ji prodával dalším osobám. Na místa krádeží navíc i přes zákaz řízení jezdil autem," doplnila Kyšnerová.

Muž je nyní ve vazbě a čelí obviněn z krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu až tři roky vězení.