Návrhu v úterý vyhověl kroměřížský soud, muži stále hrozí za trestné činy usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci až šest let vězení.

Na místo tragedie v morkovické ulici Náměstí mezitím lidé nosí svíčky a květiny. Žena, která přišla patrně právě přičiněním řidičovy bezohlednosti o život, pocházela přímo z Morkovic, tamní lidé jsou proto z nedělní tragédie stále otřeseni.

„Tu paní jsem znala. Je smutné, že člověk může tak snadno přijít o život. Kdyby řidič nejel tak rychle, nemuselo se to vůbec stát. A ještě utekl," posteskla se Deníku jedna z místních obyvatelek.

Řidič Hondy Civic, který podle informací Deníku pochází z odlehlé morkovické části Skavsko, měl nehodu zavinit rychlou jízdou: vyjel totiž do protisměru a najel na obrubník, který jej odmrštil na protější chodník. Právě tam srazil sedmapadesátiletou chodkyni, bez poskytnutí první pomoci pak z místa utekl.

Ukrýval se na půdě

Předlékařskou pomoc tak ženě poskytla zdravotní sestra, která se stala náhodným svědkem celého střetu.

Následně se už vážně zraněné ženy ujali záchranáři, při transportu vrtulníkem do olomoucké nemocnice však svým poraněním podlehla.

Na místě nehody navíc nechal viník v havarovaném autě spolujezdce, lehce zraněnou ženu a dvě děti. Dopadnout se ho podařilo až zhruba čtyři hodiny po havárii.

„Policisté ho vypátrali na půdě jednoho z domů v Morkovicích. Jedná se o muže z Kroměřížska," konstatovala v úterý kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Podle morkovického starosty Pavla Horáka je daný úsek v ulici Náměstí zrádný. Občas tady prý lidé bourají, obzvlášť v zimě by proto řidiči měli být obezřetní.

„Zatáčka se nezdá, ale hodně vynáší. V místě, kde došlo k nehodě, se občas někdo vybourá. V padesátikilo­metrové rychlosti by se ale taková nehoda určitě stát neměla," konstatoval Horák.

Jeho slova ostatně potvrzuje také další z místních obyvatel, který bydlí hned nedaleko.

V osudnou hodinu totiž muž místem také projížděl a podle jeho odhadu musel jet řidič rychlostí více než sto kilometrů v hodině.

„Pokud tudy člověk projíždí normálně, nemůže se nic stát. Z kopce to ale láká a loni nebo předloni tady v baráku už jedno auto skončilo. Paní byla moje známá, znal jsem jí od dětství," dodal svědek nedělního neštěstí.