„Prozatím neznámý pachatel využil toho, že žena šla k bočním dveřím svého automobilu, zatímco nákupní košík i s taškou nechala vzadu za vozidlem a kabelku jí odcizil," popsala kroměřížská policejní preventistka Barbora Balášová.

Žena tak přišla o klíče, brýle, mobil, doklady, platební kartu, ale především o devětadvacet tisíc korun, celková škoda se vyšplhala na bezmála 35 tisíc korun.

„Policisté Obvodního oddělení Bystřice pod Hostýnem po pachateli pátrají, v případě dopadení mu za trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dva roky vězení," dodala mluvčí .

Téměř ve stejnou dobu ovšem přišel o svou tašku i šedesátiletý muž ze Zlína.

„Pachatel v tomto případě využil toho, že poškozený vykládá u jednoho z obchodů v centru Kroměříže z dodávkového vozidla zboží, a nechal otevřené dveře nákladového prostoru. Tudy se pachatel dostal dovnitř a ze sedadla spolujezdce odcizil tašku s osobními věcmi, doklady, platební kartou a penězi," vyjmenovala Barbora Balášová.

Majiteli vznikla škoda za víc než tisíc korun, kroměřížští policisté po pachateli, který se dopustil trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, pátrají. I jemu hrozí v případě dopadení a prokázání viny až dva roky vězení," uzavřela preventistka.