„Od konce roku 2008 do začátku letošního března vyráběl v Kroměříži, ale i na jiných místech Zlínského kraje, pervitin,“ informovala kroměřížská policejní mluvčí Barbora Balášová.

Drogu muž sám užíval a také ji předával dalším. Ať už za úplatu, výměnou za jiné věci či zdarma jen tak ze známosti. Jaké přesné množství látky dealer prodal či rozdal kriminalisté zjišťují.

„Minimálně to bylo patnáct gramů v doposud nezjištěném počtu případů, minimálně však sedmašedesáti. Přišel si na nejméně sedmatřicet tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Mladík se rozhodl pokračovat v nezákonném počínání i přesto, že byl Okresním soudem Kroměříž právě za výrobu drog nedávno odsouzen k nepodmíněnému odnětí svobody.

„Po půl roce byl na podmínku propuštěn. Díky intenzivnímu šetření kroměřížských kriminalistů se přišlo na to, že mladík v tomto zvlášť závažném zločinu i nadále pokračuje,“ vysvětlila Balášová.

Recidivista má proto znovu na krku obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jelikož byl za podobný čin už jednou odsouzen, může si tentokrát od soudu vysloužit až desetileté vězení.