„Požár ho probudil, ale v podnapilém stavu nebyl schopen správně reagovat na vzniklou situaci. S hořícím oblečením opustil svůj pokoj a začal bouchat na dveře dalšího pokoje, kde tou dobou spal jeho podnájemník,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Boucháním se muži podařilo svého spolubydlícího probudit a ten po otevření dveří spatřil postavu v plamenech. Bleskově požár na muži uhasil pomocí kbelíku s vodou.

Nájemník tak podnapilého zachránil před uhořením, o další pomoc už ale zraněný muž nestál. „Silně popálený majitel domu se po uhašení vrátil do své ložnice se slovy, ať nájemník nikoho nevolá, že se nic nestalo,“ vysvětlil mluvčí.

Zachránce na jeho slova nedbal a okamžitě zavolal zdravotnickou záchrannou službu. Posádka následně popáleného muže ošetřila a přepravila do nemocnice. „Vzhledem k závažnosti zranění skončil nakonec muž na specializovaném pracovišti nemocnice v Brně,“ doplnil Mitáček.

Hasiči z Kroměříže místo požáru překontrolovali, aby se lůžkoviny znovu nerozhořely. Poté místo ohledal vyšetřovatel. „Nájemník vypověděl takřka neuvěřitelný příběh hořícího majitele domu a jeho pomoc. Případ je nadále v šetření hasičů, přičemž jako nejpravděpodobnější příčina vzniku požáru je nedbalost muže při kouření,“ upřesnil mluvčí.

Požárem způsobená škoda na lůžkovinách a oblečení byla podle něj vyčíslena na dva tisíce korun.