Soudkyně Radana Macháňová Laštůvková ho totiž po výsleších několika svědků uznala vinným z toho, že na začátku dubna napadl v jednom z kroměřížských barů městského policistu Ivo Jiříka. Toho podle obžaloby dvakrát udeřil pěstí do obličeje a poté se snažil do hlavy kopnout i služebního psa.

„Když ho pak strážník Jiřík chytil zezadu, dvakrát ho také zezadu udeřil hlavou do čela,“ popsal v obžalobě státní zástupce Robert Hanuš.

Při minulých hlavních líčeních se však Steinbacher i svědci, které on sám navrhoval, stylizoval do role oběti. Podle jeho kamaráda Ivana Horvátha ho měli policisté srazit k zemi a způsobit mu pohmožděniny a oděrky. Marně se dožadoval ošetření a do nemocncie ho až po nějaké době odvezli státní policisté, kteří byli do baru přivoláni také.

I přes tato tvrzení však nakonec soudkyně uznala, že se Steinbacher útoku na veřejného činitele dopustil. „Usvědčily ho výpovědi svědků, a to jak strážníků, tak státní policie a servírky. Záznam z kamerového systému vyvrátil tvrzení obviněného, že nebyl opilý a že mu policisté spoutali ruce v baru, kde s nimi přišel do styku,“ vysvětlila Macháňová Laštůvková.

Záznam jasně potvrdil výpověď poškozeného strážníka. Podle něj byl obviněný značně opilý a police přijela, když byl před barem venku. „Svědci, které navrhl obviněný, hovořili sice v jeho prospěch, ale v jejich výpovědích byly nesrovnalosti a soud jim neuvěřil,“ dodala Macháňová Laštůvková.

Steinbacher, který byl už v minulosti trestán za podvody, nakonec roční vězení s odkladem na tři roky přijal a rozsudek nabyl právní moci.