„Mladík však na znamení nereagoval a začal ujíždět směrem na Hulín. Po několika metrech pak vůz odstavil a začal utíkat pryč,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Barbora Balášová.

Strážci zákona však běžícího mladíka dostihli a zadrželi. Při kontrole auta pak uvnitř našli injekční stříkačku a lahvičku s narůžovělou látkou, a proto se rozhodli muže otestovat na návykové látky.

„Nejdříve provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, ta byla negativní. Pak udělali test na přítomnost návykové látky a ten byl tentokrát pozitivní,“ upozornila Balášová.

Motorista se poté přiznal, že si v noci před jízdou píchnul pervitin. Dalším vyšetřováním však policisté zjistili ještě další mužovi prohřešky proti zákonům.

„Řízený vůz mu totiž ani nepatřil, klíče sebral svému bratrovi z nočního stolku,“ vysvětlila mluvčí.

To však ještě stále není kompletní výčet mladíkových trestných činů, ke všemu totiž ani nevlastní řidičský průkaz. Okresní soud v Kroměříži ho totiž v zimě roku 2007 hned za několik trestných činů dohromady potrestal zákazem řízení trvajícím až do roku 2015.

„Motorista je teď proto podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí, řízení bez řidičského oprávnění, ohrožení pod vlivem návykové látky a také neoprávněné užívání cizí věci,“ vyjmenovala Balášová.

Za toto počínání teď povedený řidič může skončit ve vězení až na dva roky.