"Policisté dávali řidiči pokyn k zastavená výstražným zvukovým zařízením, blikajícími majáky a nápisem stop. On ale nereagoval a vysokou rychlostí ujížděl směrem na Počenice," popsala řidičovo počínání Simona Kyšnerová.

Odtud muž pokračoval přes Tetětice, Věžky, Zlobice a Lutopecny. Na přehledném úseku mezi Lutopecnami a Kroměříží na něj čekala hlídka, která svým vozem částečně zatarasila cestu ve snaze řidiče zastavit. Muž nejprve přibrzdil, poté ale najel na policisty s úmyslem projekt okolo zátarasu.

"Policisté museli uskočit stranou, aby je vozidlo nesrazilo. Při tomto manévru řidič narazil do zadní části stojícího služebního auta a následně havaroval v příkopu. Bezprostředně poté ho policisté zadrželi," doplnila Kyšnerová.

Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní, orientační test na drogy ale odhalil užití návykové látky amfetaminu. Ve voze přitom seděla také jedenáctiletá dívka. Následným vyšetřováním policisté odhalili další mužovu trestnou činnost, proto kroměřížští vyšetřovatelé obvinili řidiče z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Nyní mu hrozí až šest let vězení.

Zdroj: Youtube