Mluvčí policie Lenka Javorková uvedla, že sedmačtyřicetiletého muže již kriminalisté obvinili.

„Na základě prozatímních výsledků vyšetřování kriminalisté zadrželi muže z Moravskoslezského kraje, kterého ve čtvrtek obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy,“ sdělila.

Další informace však s ohledem na průběh vyšetřování poskytnout nechtěla.

Obviněný muž stanul před Okresním soudem v Kroměříži, který jej poslal do vazby. Potvrdil to soudce Roman Kafka.

„Obviněného jsem vzal do vazby, neboť je u něj reálná obava z vyhýbání se trestnímu stíhání a z pokračování v trestné činnosti,“ míní Kafka.

Požár v brzkých ranních hodinách 7. dubna zachvátil objekt bývalé kotelny, která je ve vlastnictví soukromého majitele a již svému účelu neslouží. Za poslední roky šlo o několikátý požár.  Nikoho z lidí na sídlišti již šlehající plameny nepřekvapovaly.

Tentokrát však oznamovatelka požáru hasičům sdělila, že se v objektu nacházejí tři osoby. Nakonec však hasiči našli pouze dva mrtvé muže. Po nikom dalším nebylo stopy.

Jakmile to bylo možné, rozjela policie vyšetřování. Již v průběhu prověřování si podle slov policejní mluvčí Lenky Javorkové případ převzali krajští kriminalisté, kteří pracovali i s verzí, že mohl být na místě spáchán násilný trestný čin.

Výstavy Loutky a loutková divadla  na zámku v  Holešově. Na snímku Miroslava Nopová a Miroslav Nop.
Historii loutek a loutkových divadel ukáže v Holešově unikátní výstava

Zakrvavená mladá žena

Objekt kotelny má po třech týdnech od požáru na sobě stále stopy po ohni, místo rozbitého skla jsou dřevěné desky. Lidé chodí kolem a na incident stále vzpomínají. Uvádí to například i Marek Juřena, který bydlí přímo naproti kotelně.

„Když hořelo, byl jsem doma. Vzhledem k tomu, že se sem stahovali bezdomovci požívající drogy, případně podnapilí, nepřekvapuje mě to. Ale zaskočený jsem,“ říká Marek Juřena s údivem.

Ani další obyvatelka sídliště nemá problém uvěřit, že mohlo v objektu dojít k vraždě.

„Stát se mohlo cokoliv. Ani ne týden před tím požárem odsud odvážela záchranka zakrvavenou mladou ženu. To zde všichni viděli. Vevnitř se neustále bili mezi sebou,“ říká sousedka a klade si otázku, zda pachatel chtěl svůj čin zamaskovat požárem. Policie se k této možnosti zatím nevyjádřila.

Kolejiště kroužku Železničních modelářů v Holešově
Vláčky sviští po miniaturním kolejišti v Holešově už 30 let