Mluvčí policie Lenka Javorková uvedla, že sedmačtyřicetiletého muže již kriminalisté obvinili.

„Na základě prozatímních výsledků vyšetřování kriminalisté zadrželi muže z Moravskoslezského kraje, kterého ve čtvrtek obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy,“ sdělila.

Další informace však s ohledem na průběh vyšetřování poskytnout nechtěla.

Obviněný muž stanul před Okresním soudem v Kroměříži, který jej poslal do vazby. Potvrdil to soudce Roman Kafka.

„Obviněného jsem vzal do vazby, neboť je u něj reálná obava z vyhýbání se trestnímu stíhání a z pokračování v trestné činnosti,“ míní Kafka.

Požár v brzkých ranních hodinách 7. dubna zachvátil objekt bývalé kotelny, která je ve vlastnictví soukromého majitele a již svému účelu neslouží. Za poslední roky šlo o několikátý požár.  Nikoho z lidí na sídlišti již šlehající plameny nepřekvapovaly.

Tentokrát však oznamovatelka požáru hasičům sdělila, že se v objektu nacházejí tři osoby. Nakonec však hasiči našli pouze dva mrtvé muže. Po nikom dalším nebylo stopy.

Jakmile to bylo možné, rozjela policie vyšetřování. Již v průběhu prověřování si podle slov policejní mluvčí Lenky Javorkové případ převzali krajští kriminalisté, kteří pracovali i s verzí, že mohl být na místě spáchán násilný trestný čin.

Zakrvavená mladá žena

Objekt kotelny má po třech týdnech od požáru na sobě stále stopy po ohni, místo rozbitého skla jsou dřevěné desky. Lidé chodí kolem a na incident stále vzpomínají. Uvádí to například i Marek Juřena, který bydlí přímo naproti kotelně.

„Když hořelo, byl jsem doma. Vzhledem k tomu, že se sem stahovali bezdomovci požívající drogy, případně podnapilí, nepřekvapuje mě to. Ale zaskočený jsem,“ říká Marek Juřena s údivem.

Ani další obyvatelka sídliště nemá problém uvěřit, že mohlo v objektu dojít k vraždě.

„Stát se mohlo cokoliv. Ani ne týden před tím požárem odsud odvážela záchranka zakrvavenou mladou ženu. To zde všichni viděli. Vevnitř se neustále bili mezi sebou,“ říká sousedka a klade si otázku, zda pachatel chtěl svůj čin zamaskovat požárem. Policie se k této možnosti zatím nevyjádřila.