Osmadvacetiletý opilý muž nejprve v restauraci spolu se dvěma kamarády jedli a pili až do doby, kdy jim číšník předložil účet na tisíc korun. Najednou muž začal tvrdit, že nemá na zaplacení. Proto obsluha zavolala městské strážníky. „Hlídka číšníka poučila, že může po něm vymáhat náhradu vzniklé škody,“ sdělil zástupce ředitele strážníků Pavel Janík.

Když pak ale chtěli strážníci odjet, najednou se u jejich vozidla objevil neplatící host znovu a tentokráte v doprovodu opilého kamaráda. „Ten udeřil do střechy vozu a začal ze sebe chrlit ty nejhrubší vulgární výrazy. Strážníci ho vyzvali, aby toho zanechal ale místo toho najednou sedmadvacetiletý muž prudce zaútočil na strážníka. Ten se jeho útok odvrátil jen pomocí sebeobrany. Mezitím strážnice přivolala posily a po celou dobu bránila druhému agresorovi, který chtěl svému kamarádovi pomoci,“ popsal Janík.

Druhá hlídka po svém příjezdu pomohla celou situaci uklidnit a na místo přivolala i státní policii včetně záchranné služby, protože útočníka najednou rozbolela hlava i hrudník. „Po vyšetření lékařem agresor putoval rovnou do policejní cely,“ konstatoval zástupce ředitele. Dodal, že muži teď hrozí obvinění z trestního činu útok na veřejného činitele. Neplatící host si navíc vykoledoval obvinění z přestupku proti veřejnému pořádku.