Muž se zaměřoval především na chatové oblasti a zahrádkářské kolonie. Vloupával se hlavně do chat, vnikl ale také do odstavené maringotky, přístřešku u rodinného domu a do kontejnerů. Do objektů většinou vlezl oknem poté, co jej násilně otevřel nebo rozbil. Kradl vše, co mu přišlo pod ruce.

Odnášel si například elektroniku, pracovní nářadí, vzduchovou pistoli, prodlužovací kabely, potraviny, alkohol a další věci. Majitelům tak způsobil škodu odcizením věcí za bezmála jednadvacet tisíc korun a škodu poškozením za více jak šest tisíc korun.

„V jednom případě mu byla nápomocna šestadvacetiletá žena. Ta je rovněž obviněna z krádeže. Obviněný se obdobné trestné činnosti dopouštěl již v minulosti. Také důkazy nasvědčovaly tomu, že se jedná právě o tohoto muže. Kriminalisté ho tak koncem října dopadli a usvědčili. Muž se následně při výslechu k trestné činnosti přiznal," uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Toto úterý však kriminalisté trestní stíhání rozšílili o další skutek. Osmadvacetiletý muž společně s šestadvacetiletou ženou totiž opět vnikli do jedné z chat v Bystřici pod Hostýnem. V chatě několik dnů pobývali do doby, než je překvapil majitel objektu společně s přivolanými policisty.

Obviněnému nyní za tuto trestnou činnost hrozí až tříleté vězení, obviněné pak dvouleté.

Kriminalisté spis s žádostí o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby předložili na okresní státní zastupitelství. Okresní soud v Kroměříži návrh okresního státního zastupitelství na vzetí pachatele do vazby odmítl a propustil ho na svobodu.