Okresní soud totiž neshledal důvody, proč by měl být vzat do vazby. Policie tak v úterý 3. března pětašedesátiletého Čecha pustila ze zadržení a dál ho šetří na svobodě.

Na zlínskou policii se v neděli 1. března dopoledne obrátila vrátná ubytovny. „Za ní totiž přišel pětašedesátiletý partner cizinky s tím, že svou dvaapadesátiletou družku nemůže probudit. Přivolaný lékař pak nařídil pitvu, protože měl podezření, zda žena nezemřela násilnou smrtí,“ uvedla v úterý mluvčí Krajského ředitelství Jihomoravské policie Soňa Svobodová. Jeho domněnka se pak potvrdila. Cizinka totiž zemřela na následky rány do hlavy, která ji způsobila zhmoždění a otok mozku. Zlínští kriminalisté společně s brněnskými pak přišli na to, že smrtelný úder ženě zasadil právě její druh, který jí zavolal pomoc. Podle zlínské policejní mluvčí Jany Bartíkové se pachatel do několika hodin k tomuto činu přiznal.

Z vyšetřovací verze kriminalistů zatím vyplývá, že za celý incident mohl alkohol. Pod jeho vlivem muž opakovaně napadal svou partnerku. Muž je obviněn z trestného činu těžké ublížení na zdraví, za což mu hrozí patnáctileté vězení či dokonce výjimečný trest.

ČTĚTE TAKÉ:

Na ubytovně ve Zlíně našli mrtvou cizinku. Policie…