Uzamkl dveře, ale kufr pouze zabouchl, protože nefungovalo centrální zamykání. Poté z místa všichni odešli do nedalekého bytu jednoho z kamarádů.

Asi po hodině si však mladý muž uvědomil, že v autě nechal tašku s úplně novým mobilním telefonem, hodinkami k tomuto mobilu a dalším příslušenstvím. Všechny tyto věci v hodnotě za bezmála osmatřicet tisíc korun si zakoupil předchozí den. Rychle se proto k autu vrátil. Když však otevřel kufr, zjistil, že je taška pryč.

MUDr. Jiří Pražák, praktický lékař z Hulína.
Vyšetření v době pandemie? Praktik musí řešit i několik pacientů najednou

„Po zloději a odcizených věcech nyní pátrají kroměřížští kriminalisté. Pachatel se tímto jednáním se dopustil trestného činu krádež. Vzhledem k tomu, že tento skutek spáchal v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu po dopadení až osmileté vězení,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová, která dodala, že ponechat věci ve vozidlech bez dohledu je risk.

„Nenechávejte proto na sedadlech či odkládacích plochách žádné věci. Ani zavazadlový prostor není trezor. Mnohdy odcizená věc nemá takovou hodnotu jako škoda způsobená poškozením vozidla po vloupání,“ uzavřela mluvčí.