„Mladík nejprve muže oslovil a zeptal se ho, jestli nemá zapalovač. Na to mu důchodce odpověděl, že ne a chtěl odejít,“ popisovala kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Zloděj šel pak chvíli za ním, pak jej silně objal pravou rukou a levou mu začal prohledávat kapsy. „V pravé zadní kapse kalhot nahmatal peněženku a držel ji. Důchodce ale začal křičet o pomoc, čehož se mladík zalekl a utekl, aniž by peněženku odcizil,“ sdělila Malenovská.

Senior pak spolu se známým, kterého na hřbitově potkal, přivolal městskou policii. „Strážníci krátce nato mladíka ještě v areálu zadrželi a přivolali státní policii,“ uvedla mluvčí s tím, že lapkovo chování nasvědčovalo užití omamné nebo psychotropní látky.

„Měl rozšířené zornice, proto u něj policisté udělali orientační test na drogy, který byl pozitivní. Proto putoval do Krajského detoxikačního centra v Kroměříži,“ podotkla Malenovská.

Druhý den se jednadvacetiletý pachatel přiznal i ke třem dalším krádežím, kterých se dopustil během uplynulých dvou dní. „Ze soboty na neděli sebral peněženku neslyšícímu muži, další den pak okradl ještě další dva lidi,“ dokreslila mluvčí.
Za jeho poslední kousek ho policisté obvinili z trestného činu krádeže a nedovoleného držení platební karty.
„Mladík byl přitom v minulosti již za krádeže trestán a letos v červenci byl podmínečně propuštěn z výkonu trestu,“ dodala Malenovská.