„Mělo to pro něj být zadostiučinění. Ten vztah trval téměř půl roku. Oba dva se měli rádi, což potvrdila i dívka. Ta navíc byla z dětského domova, neměla tedy patřičné citové zázemí,“ vysvětlila důvody mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Podle kriminalistů většina odhalených pachatelů pak s takovým chováním na určitou dobu přestane.
Mladému muži však velice záhy otrnulo a už loni v červenci se začal stýkat ne s jednou, ale hned dvěma třináctiletými dívkami.

„S jednou dívkou prováděl většinou orální sex, druhou zase osahával po těle a na přirození. A totéž vyžadoval i po ní. Dívka to však odmítala,“ uvedl zlínský kriminalista, který nemůže být z profesních důvodů jmenován.

Jak na případ policisté přišli, odmítl vyšetřovatel sdělit. „Nešlo o oznámení, přišli jsme na to z vnitřních informací policie,“ nastínil policista.
Kriminalisté navíc zjistili, že obě zneužívané školačky byly kamarádky třináctileté sestry obviněného. „Chodily k nim domů a tam využíval situace,“ řekl vyšetřovatel.

Při výslechu se mladík, který pracoval jako dělník, snažil vymluvit na špatný psychický stav.
„Tvrdil nám, že neví, proč to dělal. Prý mu jeho práce nedává prostor navazovat vztahy s dívkami jeho věku. Přitom ale v minulosti pár takových vztahů měl za sebou,“ podotkl vyšetřovatel. Doplnil, že muž je vyšetřovaný na svobodě.
Nyní, pokud ho soud uzná vinným, by mohl mladík strávit ve vězení i osm let.