„Vloupal se do tří prodejen, ze kterých odcizil převážně peníze. Do čtvrtého obchodu se nedostal, poškodil ale vstupní dveře.

Dále násilím vnikl do jedné z řadových garáží, odkud odcizil pracovní nářadí a demižony se slivovicí. Kradenou motorovou pilu následně nechal v zastavárně na Přerovsku, když předním zamlčel její původ a získal tak pět tisíc korun,“ vyjmenovala mladíkovy přečiny policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Všem majitelům věcí a peněz způsobil škodu za bezmála padesát tisíc korun, poškozením věcí při vloupání způsobil další škodu za více než čtyřicet šest tisíc korun.

Tím ale seznam skutků, kvůli nimž má mladík problémy se zákonem, nekončí. Měl také vniknout do firmy, v níž dříve pracoval, a na několik hodin odtud odcizit auto. Poté, co se s autem projel po městě, vrátil vůz zpět.

Společně se svým sedmadvacetiletým kamarádem navíc čelí obvinění z trestného činu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a z porušování domovní svobody, neboť oba násilím vnikli do cizího bytu a tloukli do hlavy jeho pětatřicetiletého obyvatele tak silně, že musel být ošetřen v nemocnici. Za čin hrozí oběma mužům až tři roky vězení.