Mladík totiž uplynulou sobotu odpoledne navštívil postupně tři rodinné domy na Holešovsku – ovšem bez vědomí jejich majitelů .

„Krátce před čtvrtou hodinou nejprve vnikl nezamčenými vraty do dvora jednoho z domů a vešel do kotelny, kde ukradl svetr, bundu a boty," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Pak zloděj vešel i do přístavku. Uviděl tam obložené chlebíčky, koláčky a sýr. „Část těchto potravin snědl," poznamenala mluvčí.

Ve skříni muž nalezl také žlutý sprej a tím pak víceméně bez jakéhokoli důvodu postříkal veškerý nábytek v místnosti. Krátce na to ho ale nachytala majitelka nemovitosti a proto se dal na útěk.

Při útěku ulicí našel úkryt v pootevřených garážových vratech a tak do nich vběhl.

„Uvnitř si přezul sportovní boty, které tam našel, a oblekl bundu, která visela na věšáku. Své věci tam nechal. Chvíli čekal, a když se nic nedělo, vydal se po schodišti do patra domu," popsala Kyšnerová.

Tam mladík spatřil mladou dívku, dal se proto opět na úprk. Tentokrát běžel k domu své kamarádky, nezamčenými vraty vešel dovnitř a vydal se do pokoje své známé. „Dívka byla zpočátku jeho nečekanou návštěvou zaskočená, ale nakonec ho v pokoji i bez vědomí rodičů nechala. O tom, co se mu přihodilo, jí neřekl," podotkla Kyšnerová.

Mezitím ale zavolala na linku 158 majitelka prvního domu. Policisté pak společně s psovodem po neznámém pachateli pátrali a stopy je dovedly až k němu.

„V domě rodičů kamarádky pak hlídka podezřelého muže zadržela. Byl zjevně pod vlivem alkoholu, nadýchal také přes dvě promile," vysvětlila mluvčí.

Policisté proto mladíka umístili na protialkoholní záchytnou stanici, další den pak po vystřízlivění putoval do policejní cely. Při výslechu se k protiprávnímu jednání přiznal. „Trestné činnosti se navíc dopouštěl i v minulosti. V úterý tak stanul před soudem a hrozí mu až tři roky vězení," uzavřela Kyšnerová.