Koncem dubna kroměřížská policejní hlídka zastavila v nočních hodinách vozidlo značky Opel na ulici Štěchovice.

„Jako řidiče ztotožnila jednadvacetiletého muže, který usedl za volant i přes to, že věděl, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Mimo jiné orientačním testem vzešlo podezření, že by mohl řídit pod vlivem omamných a psychotropních látek. Další jízda byla řidiči zakázána,“ uvedl policejní mluvčí Radomír Šiška.

Požáru osobního auta značky Renault Scénic
Na D55 zasahovali hasiči. Osobní automobil byl celý v plamenech

Podobný scénář měla obdobná kontrola vozidla Kia v úterý krátce po půlnoci na ulici Kojetínská v Kroměříži.

„Za volantem seděl stejný řidič. Provedením orientačního testu na přítomnost drog v těle odhalila pozitivní výsledek. Z důvodu opakujícího se protiprávního jednání hlídka osobu se souhlasem státní zástupkyně na místě zadržela a umístila do policejní cely,“ sdělil mluvčí.

„Policejním orgánem byl dán státnímu zástupci podnět s návrhem na vzetí osoby do vazby, o kterém soudce vazebním zasedáním následně rozhodl. Obviněnému muži tak hrozí za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání až tři léta za mřížemi,“ poznamenal Šiška.

Mladík se při kontrole podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu z důvodu podezření na ovlivnění návykovou látkou.

„Je tedy pravděpodobné, že v případě pozitivního výsledku budeme trestní stíhání rozšiřovat,“ dodal mluvčí.