Celá hrůzná událost se seběhla 24. října v rodinném domku. Tam se podle vyšetřování v alkoholovém opojení mezi Hladíkem a mužem strhla hádka a posléze rvačka. Po té mladík svou oběť napadl, několikrát ho pobodal a odřezal mu hlavu. Tu dal do igelitové tašky a ještě celý od krve s ní chodil po Traplicích.

Takto si ho všimlo i několik místních obyvatel. „Lidé jej ten den viděli chodit po vesnici s igelitovou taškou, ve které něco skrýval. Na otázku, proč je celý od krve, odpovídal, že zabíjel prasátko,“ popsal loni v říjnu místostarosta obce Jiří Kolařík.

Mladík pak tašku odhodil do kontejneru na papír poblíž Obecního úřadu, kde jí posléze našli policisté. Ty paradoxně přivolal sám.

„Muž nám oznámil, že našel svého spolubydlícího mrtvého. Hlídka, která do Traplic vyrazila, tam skutečně našla mrtvé tělo bez hlavy,“ konstatovala mluvčí Jihomoravské policejní správy Jana Šípková.

Hladík však mimo trestného činu vraždy čelí obžalobě z křivého obvinění. Mladý muž totiž z tohoto děsivého činu obvinil svého souseda. Soud tak nyní bude muset toto jeho tvrzení vyvrátit a pokud ho uzná vinným, hrozí Hladíkovi patnáctileté vězení nebo dokonce výjimečný trest, což je až pětadvacet let za mřížemi.