„Všímavý občan viděl, že tři mladíci rozbili lampu za Scénou ve směru na Kostnickou ulici. Zavolal na policii a na místo se okamžitě vydala hlídka,“ popsal ředitel kroměřížských strážníků Miloslav Skřebský.

Policisté se v tu chvíli nacházeli kousek od místa události a u mladíků byli proto během okamžiku. Trojici vyzvali, aby zůstala stát na místě.

„Jeden poslechl, dva se ale dali na útěk. Za pomoci další hlídky byli dostiženi na konci Kostnické ulice,“ přiblížil ředitel.

Oba mladíci skončili v rukách policistů a začali se vymlouvat, že nic neprovedli. Když se ale dozvěděli o svědkovi, který je viděl, jeden z nich se přiznal, že lampu rozbil.

„Bude tak muset uhradit způsobenou škodu a navíc on i jeho kumpán zaplatí pokutu v řádu několika set korun za neuposlechnutí výzvy městské policie,“ upozornil Skřebský.

Mladí uprchlíci podle něj byli pod vlivem alkoholu, hladina ale nepřesáhla hranici jedné promile. „Navíc nebyli agresivní a umístění na záchytnou stanici proto nebylo potřeba,“ uzavřel ředitel.