„Mladíky proto nejprve důrazně poučili o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství, který upravuje vyhláška města. Nepořádek si navíc dotyční po sobě museli uklidit a z místa byli vykázáni," poznamenal ředitel kroměřížské městské policie Libor Kubiš.

Dodal, že kontroly problémových lokalit, parků, dětských hřišť a okolí supermarketů provádějí strážníci každodenně a problémové skupiny o víkendu řešili také v Mánesově ulici a v parčíku u Spáčilovy ulice.

Vyjíždět pak museli také do ulice Generála Svobody, kde tamní obyvatelka zahlédla mladíka, jak rozbíjí sklo a shazuje popelnice.

„Na místě našla hlídka strážníků poškozený vůz značky Volkswagen a dva převrácené kontejnery se sklem. Vzhledem k rozsahu poškození byla přivolána hlídka státní policie, aby si událost převzala k dalšímu řešení," upozornil ředitel strážníků.

Během zjišťování přímo na místě zaznamenala mezitím druhá hlídka strážníků muže, který odpovídal popisu oznamovatelky. „Osmnáctiletý muž byl proto zadržen a pro podezření z trestného činu předán hlídce policie," uzavřel Libor Kubiš.