"Zloděj si nejprve otevřel branku oplocení, poté vešel na předzahrádku a nakonec u schodiště odcizil horské jízdní kolo značky Superior. Kolo měla majitelka uzamčené lankovým zámkem ke kovovému zábradlí. Lanko zámku pachatel přestříhl a ponechal na místě," uvedla mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová.

Krádeží se nyní zabývají kroměřížští policisté. Pachateli po dopadení hrozí až dvouleté vězení.

Náklaďák v Šelešovicích se převrátil do příkopu
Náklaďák v Šelešovicích se převrátil do příkopu

Policie radí, jak předejít krádeži kola

· Při odstavení jízdního kola na ulici použijte vždy bezpečnostní zámek a snažte se kolo připoutat k pevnému bodu (bezpečnostní stojan, zábradlí, sloup). Jste-li ve společnosti dalších cyklistů, dávejte přednost fyzické přítomnosti někoho z vás u odstavených jízdních kol.

· Jestliže ukládáte jízdní kolo ve společných prostorách domu, dbejte na uzavírání vstupních dveří domu a stálé uzamčení společných prostor i samotných kol. Pořiďte si společný bezpečnostní stojan nebo bezpečnostní systém pro zajištění jízdního kola. Ve sklepích a sklepních kójích nepodceňujte zabezpečení všech dveří a oken.

· Na soukromém pozemku i u rodinných domů si vždy jízdní kolo zajistěte nebo uschovejte v uzamčené garáži či jiném objektu.

· Dojde-li přes veškerá bezpečnostní opatření ke krádeži vašeho kola, neprodleně ji oznamte na policii a neváhejte zavolat na linku 158, neboť tak snížíte náskok pachatele a jeho šanci, že zůstane nevypátrán.