Kolik peněz si nakonec odnesl, prozatím policisté ani zástupci banky nezveřejnili.

Událostí se ihned začali zabývat kriminalisté. „Muž vtrhl na pobočku krátce po jedenácté hodině. Pracovníky banky přitom neváhal ohrožovat střelnou zbraní,“ potvrdila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová. Žena za přepážkou mu z pokladny vydala blíže neupřesněné množství peněz, se kterými lupič banku hned opustil.

Tvář muže se zbraní při loupeži zachytili bezpečnostní kamery umístěné v bance. Díky získaným snímkům a také na základě výpovědi pracovníků pobočky, mají tedy policisté v rukou popis i podobiznu ozbrojeného lupiče. „Jednalo se o muže ve věku pětadvacet až třicet let, spíše menší drobnější postavy a tmavší pleti,“ přiblížila darebáka Brousilová.

Při loupeži měl na sobě černou zimní bundu, tmavé kalhoty a na hlavě tmavou maskáčovou kšiltovku. „Mužovým zvláštním znamením je nápadná větší mezera mezi předními zuby,“ upozornila policejní mluvčí.

S žádostí o pomoc se nyní policisté obracejí také na širokou veřejnost. „Veškeré informace o muži na fotografiích přijmeme na lince 158,“ uvedla Brousilová.

Přepadení potvrdil také mluvčí společnosti GE Money Milan Kříž. „Lupič se skutečně zmocnil pokladní hotovosti. Jaká byla její přesná výše, ale nemůžeme z důvodu probíhajícího vyšetřování upřesnit,“ uvedl Kříž.

Zároveň ubezpečil, že klienti rožnovské pobočky nemají důvod se znepokojovat a o své uložené peníze se nemusí bát. „Tato událost se jejich vkladů samozřejmě nijak nedotkne,“ ujistil Kříž.

Pracovníci pobočky, kteří byli přímými svědky přepadení, se podle mluvčího banky zachovali zcela profesionálně podle standardních bezpečnostních opatření GE Money Bank. „Pro podobné situace jsou zaměstnanci našich obchodních míst pravidelně školeni a vědí, jak se zachovat,“ řekl Milan Kříž. S tím, že v situacích, jako bylo pondělní přepadení, je nejdůležitější uchránit život a zdraví zaměstnanců banky.