Asi čtyřicetiletý muž přišel krátce po sedmé ráno do prodejny čerpací stanice. Jakoby nic přistoupil k prodavačce a požádal ji o cigarety a zapalovač. „Poté však dvaadvacetileté ženě sdělil, že se jedná o přepadení a vytáhl na ni pistoli černé barvy,“ popsal mluvčí zlínské policie Petr Jaroš.

Šokovaná žena muži vydala více než pět tisíc korun. Pachatel pak odešel. Kriminalisté už po lupiči pátrají a navíc nevylučují, že tento případ může souviset s nedávným přepadením pobočky České pošty ve Zlíně. „Podobný je totiž nejen způsob provedení, ale i popis pachatele. Ten 30. prosince loňského roku krátce před pátou hodinou odpolední vyčkal odchodu posledního zákazníka a s pistolí v ruce přistoupil k přepážce. Pod pohrůžkou střelné zbraně mu třiatřicetiletá žena vydala téměř třicet tisíc korun,“ uvedl dále mluvčí.

Česky mluvící muž ve věku 40 až 50 let je asi 175 cm vysoký, střední až silnější postavy. „Jelikož zatím neznáme jeho totožnost, žádáme veřejnost o spolupráci. Pokud by někdo muže na fotografii poznal, popřípadě se v uvedenou dobu pohyboval v okolí benzinové čerpací stanice na ulici Broučkově a všimnul si podezřelého muže, ať zavolá na linku 158 nebo to oznámí na nejbližší policejní služebně,“ vyzval za kriminalisty Petr Jaroš.

V obou případech hrozí pachateli nebo pachatelům až deset let za mřížemi.

Asi čtyřicetieltý muž přepadl v sobotu 7. ledna benzínku na Broučkově ulici ve Zlíně. Policie jej zatím marně hledá.
Asi čtyřicetieltý muž přepadl v sobotu 7. ledna benzínku na Broučkově ulici ve Zlíně. Policie jej zatím marně hledá.