Krajský soud ve Zlíně totiž poslal Neradílka v lednu 2015 za mříže na devět let, i přesto, že v trestním řízení spolupracoval s policií a pomáhal tak s vyšetřováním. Senát krajského soudu mu ale neuznal status spolupracujícího obviněného, přestože státní zástupce Roman Kafkatento status sám navrhoval . Navíc se Neradílek tuto skutečnost dozvěděl až při vyhlášení rozsudku, tedy poté, co v hlavní líčení vystupoval jako spolupracující obviněný, a přizpůsobil tomu svou obhajobu.

"Kdyby Neradílkovi prvoinstanční soud i odvolací soudy status spolupracujícího obviněného ponechaly, mohl mu být uložen trest odnětí svobody pod dolní hranicí příslušné sazby s použitím trestního zákoníku," zní mimo jiné v rozhodnutí Ústavního soudu, který se tak Neradílka zastal. Toto rozhodnutí se ale netýká druhého z lupičské dvojice - sedmačtyřicetiletého Jana Grábla. Ten si odpykává osmiletý trest.

Deník oslovil obhájce Jana Neradílka, aby komentoval nové skutečnosti v případu jeho klienta, ten se však odmítl vyjádřit.

S rozhodnutím Ústavního soudu, podle svých slov, zcela souhlasí bývalý státní zástupce který obžalobu vypracoval, současný soudce Roman Kafka. "Z mého pohledu a pohledu veřejné žaloby, obviněný účinně spolupracoval a soud měl zohlednit tuto jeho spolupráci, ostatně v jeho prospěch jsem podával odvolání.

Jan Neradílek, nejmladší ze skupiny spolupachatelů, měl v říjnu 2013 vstoupit do banky maskovaný černou kuklou. Se slovy: „Naval prachy, dělej, dělej, dělej," ohrožoval pracovnice spořitelny namířenou plynovou pistolí a požadoval vydání peněz. Třetí ze skupiny, který si nakonec vyslechl jen podmíněný trest, Ladislav Holub, zatím hlídal okolí. Lupiči tak údajně společně získali částku necelých 45 tisíc korun. Celé přepadení měl iniciovat a režírovat vůdce skupiny" Jan Grábl.

Jan Grábl a Jan Neradílek byli také uznáni vinnými z přepadení pracovnice směnárny v Měrovicích nad Hanou na Přerovsku Alžběty H. v únoru 2014. Obžalovaní se tehdy pokusili oloupit osmapadesátiletou ženu před garáží jejího domu. Ta se však jejich napadení statečně bránila a odmítla vydat kabelku, kde měla finanční hotovost ze směnárny.

Pomocí slzného plynu a přivolané pomoci se žena ubránila, přesto však při napadení utrpěla mnohačetná poranění. Nejvážněji se však útok podepsal na jejím psychickém stavu. Všichni obžalovaní mají trestnou minulost. Neradílek byl již jedenáctkrát soudně trestaný, Holub má trestní záznamy z 90. let a Grábl v Chropyni loupil v podmínce. Za přepadení poštovního vozu a uloupení 16 milionů korun v roce 2005, jej soud poslal na jedenáct let do vězení. Po šesti letech byl však podmínečně propuštěn.