Vyšetřování případu ještě neskončilo, kriminalisté na něm nadále pracují. Muži hrozí za vraždu 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Rodinná tragédie se v obci Loučka na Valašskomeziříčsku odehrála 24. dubna minulého roku. Tehdy jedenatřicetiletý muž tady usmrtil svou dvaatřicetiletou ženu a jejich tři malé děti ve věku do pěti let.

Výbuch domu v Loučce
Výbuchu v Loučce předcházela čtyřnásobná vražda. Policisté obvinili otce rodiny

Trestní stíhání muže je vedeno u Krajského státního zastupitelství v Ostravě. Ze zveřejněné Zprávy o činnosti státního zastupitelství za rok 2022 nyní vyplynuly mrazivé detaily toho, co se před výbuchem v domku odehrálo. „Obviněný nejprve dětem podal nezjištěné množství alkoholu a následně za použití nože jim i manželce způsobil zranění neslučitelná se životem - všechny nechal vykrvácet,“ stojí ve zprávě.

O nebývalé chladnokrevnosti svědčí i další vrahovo počínání. Podle zprávy totiž poté děti očistil, oblékl a odnesl je na matraci vedle matky. „Všechna čtyři těla přikryl, pokrývku polil motorovým benzínem, nakonec sám sebe poranil nožem na krku a způsobil v domě výbuch s požárem celého domu,“ líčí zpráva státního zastupitelství.

Soud poslal do vazby muže obviněného z čtyřnásobné vraždy na Vsetínsku
Soud poslal do vazby muže obviněného z čtyřnásobné vraždy na Vsetínsku

Rodinný dům na okraji Loučky explodoval v neděli 24. dubna brzy ráno. Výbuch jej výrazně poničil, část domu se zřítila. Záchranáři později v sutinách nalezli těla ženy a tří dětí bez známek života. Otec rodiny, který má podle kriminalistů všechny čtyři životy na svědomí, byl sám vážně zraněný. Záchranáři jel letecky transportovali do ostravské nemocnice, kde byl ve vážném stavu několik týdnů hospitalizován.

Kriminalisté pak už v polovině posledního dubnového týdne oznámili, že dokončili ohledání místa činu a zajištění stop. Využívali přitom nejmodernější techniku včetně 3D skenování.

V červnu pak poslal vsetínský okresní soud muže do vazby. Kriminalisté na případu nadále pracují. „Stále se provádějí znalecká zkoumání, posudky a další věci týkající se trestního řízení,“ uvedla Kyšnerová.

Policisté zasahovali ve středu 3. srpna 2022 u rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm, kde po střelbě zemřeli čtyři lidé.
Vražd v kraji loni přibylo, mezi oběťmi bylo šest dětí