Podezřelé zaznamenala ve Vodní ulici, kam oba přijeli na kole. „Poté odešli ulicí Dobrovského, když se na křižovatce ulic Dobrovského a Křižná zastavili, jeden z nich držel dvě kola a druhý zašel mimo zorné pole kamery do ulice Křižná. Během chvíle vyšel s dalším kolem. Operátorka pojala podezření, že kolo ukradli, proto byla na místo vyslána hlídka,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš.

Dvojice dále pokračovala směrem na Riegrovo náměstí. „Jeden z mladíků kolo vedl a druhý na kole jel a v pravé ruce ještě odvážel další kolo. Když spatřili přijíždějící služební vozidlo, kolo odhodili a pokračovali dál,“ popsal mluvčí radnice Jan Vondrášek.

„Ale to už byla na místě hlídka, která je zastavila a požádala o vysvětlení. Dotyční uvedli, že byli vyzvednout kolo bratrance a chtěli ho převézt domů. Vzhledem k nepravdivému vysvětlení byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si muže ve věku devatenáct a jednadvacet let převzala pro podezření trestného činu krádeže k dalšímu šetření,“ uzavřel Kubiš.