„Celá událost byla nakonec pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu předána hlídce Policie ČR k dalšímu šetření,“ doplnil ředitel městské policie Libor Kubiš.

Na případ upozornil strážníky oznamovatel, který zavolal na linku 156. „Řekl operačnímu důstojníkovi, že viděl, jak neznámý muž udeřil ženu a zatáhl ji do vchodu,“ přiblížil Kubiš.

Mince, zlato, peníze. Ilustrační foto.
Podvodným prodejem mincí „vydělal“ přes dva miliony. Většinu peněz pak prosázel

Na místo ihned vyrazila hlídka, kterou místní lidé nasměrovali ke vchodu do bytového domu, odkud prý nějaká žena volala o pomoc. „Žena poté na výzvu otevřela byt s tím, že se u nich nic neděje. V obličeji měla však viditelné pohmožděniny, a tak se strážníci nedali odbýt,“ uvedl Kubiš.

Na místo přišel i přítel ženy, podle kterého se mezi nimi udála „pouze menší rozepře“. Během jednání s hlídkou se však jeho agresivita začala stupňovat.

„Vulgárně nadával ženě a nakonec fyzicky napadl i strážníky. Po chvíli byla situace uklidněna, agresor skončil v poutech a pro svůj stav, který zřejmě vyvolal alkohol, byl umístěn na záchytnou stanici k vystřízlivění,“ doplnil ředitel městské policie.

Hotové manévry. Migranty na hranici naháněl vrtulník i policisté na koních a se psy; středa 25. října 2023
Manévry na hranici. Migranty naháněl vrtulník i policisté na koních a se psy