„Celé šetření je teprve v počátcích a ještě nepadlo žádné obvinění. Minulý týden však došlo k napadení dvaapadesátileté ženy z Kroměřížska. Té měl zranění způsobit její syn,“ potvrdila případ komisařka Jana Šípková.

Incident se už dostal také do povědomí tamních obyvatel, informovaný byl i koryčanský starosta Miroslav Máčel. „Myslím si, že to byl rodinný problém. Pro mě jsou cizí, do města se přistěhovali před dvěma lety a v podstatě jsem je neznal,“ nastínil Máčel.

Událost z minulého týdne však nebyla podle starosty u těchto lidí první nepříjemností. „Asi před třemi měsíci jeden člen rodiny spadl v těžké opilosti pod auto a poté zahynul,“ vysvětlil Máčel.

Právě nedaleko Koryčan museli kriminalisté šetřit podobný případ u loni. Rukou vraha tam zemřel šestatřicetiletý muž, kterého záchranná služba našla s bodnořeznými ranami na těle. Kriminalisté krátce na to zadrželi i údajného pachatele, kterým byl sedmnáctiletý mladík z Koryčan.

Jen o dva týdny později se vraždilo i v Kroměříži, kde násilnou smrtí zemřela ve vlastním bytě čtyřicetiletá žena. Případ byl o to tragičtější, že osmnáctiletý chlapec, který vraždil, byl dobrý kamarád oběti. Tu se však nezdráhal po chladnokrevném zabití ještě okrást. Mladík si nyní odpykává dvanáctiletý trest ve věznici s ostrahou.

(kli,jk)