Ten totiž koncem června letošního roku během jedné noci vnikl do zahrádkářské kolonie v Kroměříži a vyhlédl si tam hned šest chatek.

„Postupoval vždy obdobným způsobem. Pokaždé nejprve přelezl oplocení pozemků, na kterých se chaty nacházely, a poté u každé z nich rozbil okno. Tím pak vlezl dovnitř," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Zloději se hodilo různé pracovní nářadí, prodlužovací kabely, ale také třeba varná konvice nebo nástěnné hodiny. Některé objekty pouze prohledal a při tom z nich nic nevzal.

„Tímto jednáním však majitelům způsobil celkovou škodu za více jak osm tisíc korun," vyčíslila Simona Kyšnerová s tím, že kradené předměty pak prodal a peníze utratil. Nedávno se kroměřížským kriminalistům podařilo pachatele dopadnout a usvědčit.

„Při výsleších se pod tíhou důkazů ke spáchaným skutkům přiznal. Kriminalisté navíc tohoto muže znali již z dřívějška. Obdobnou trestnou činnost totiž páchal už v minulosti a byl za ni i odsouzen. Nyní mu hrozí až tři roky vězení," dodala mluvčí.